محاسبه آنلاین حقوق و عوارض گمرکی

  1. صفحه نخست
  2. گمرک
  3. محاسبه آنلاین حقوق و عوارض گمرکی

محاسبه آنلاین حقوق و عوارض گمرکی یک روش بسیار راحت و کاربردی برای محاسبه تعرفه مالیات، عوارض و حقوق گمرکی کالاهای گوناگون بوده که به بازرگانان کمک می کند بدون صرف وقت بر روی فرمول های پیچیده و گسترده محاسبه تعرفه واردات انواع کالاها، ارقام مورد نظر خود را در کوتاه ترین زمان ممکن به دست آورند. به همین دلیل در این مقاله به بررسی بیشتر محاسبه آنلاین حقوق و عوارض گمرکی و مزیت های آن پرداخته ایم و در ادامه به شما توضیح داده ایم که چگونه می توانید از سرویس محاسبه آنلاین حقوق و عوارض گمرکی بهره مند شوید.

محاسبه آنلاین حقوق و عوارض گمرکی

محاسبه آنلاین حقوق و عوارض گمرکی یکی دیگر از خدمات و فعالیت هایی است که ما در سامانه جامع امور گمرکی بازرگانی دوانی، به شما عزیزان ارائه می کنیم.

برای محاسبه حقوق گمرکی، مالیات بر ارزش افزوده و عوارض هر کدام از کالاها فرمول های بسیار زیادی وجود دارد که شما تجار عزیز ممکن است به دلیل مشغله های زیاد و تعداد بالای کالاهای وارداتی فرصت و زمان کافی برای تعیین این مقادیر را نداشته باشید. از این رو می توانید با استفاده از خدمات محاسبه آنلاین حقوق و عوارض گمرکی این وب سایت تا حد زیادی کار خود را راحت تر و سریع تر انجام دهید.

اگر می خواهید با جزئیات بیشتر نحوه محاسبه حقوق و عوارض گمرکی بیشتر آشنا شوید، توصیه می کنیم که ما در بخش های بعدی این مقاله همراهی کنید.

محاسبه آنلاین حقوق و عوارض گمرکی

محاسبه آنلاین حقوق و عوارض گمرکی

مزیت محاسبه آنلاین حقوق و عوارض گمرکی

سرویس محاسبه آنلاین حقوق و عوارض گمرکی با دریافت اطلاعات تمام کالاها از شما و به کمک الگوریتم های طراحی شده و با توجه به آخرین و جدیدترین تغییرات در تعرفه حمل و نقل و عوارض کالا، حقوق و عوارض گمرکی کالای مورد نظر شما به صورت آنلاین و سریع محاسبه می کند و دیگر نیازی نیست که خود را درگیر پیچیدگی های محاسبه عوارض گمرکی و مالیات بر ارزش افزوده کالاهای وارداتی خود نمایید.

محاسبه آنلاین حقوق و عوارض گمرکی

محاسبه آنلاین حقوق و عوارض گمرکی

فاکتورهای موثر بر محاسبه حقوق و عوارض گمرکی 

برای محاسبه عوارض گمرکی که هنگام تجارت کالا باید از سوی بازرگانان پرداخت شود، توجه به 3 عامل اهمیت بسیار زیادی دارد که این 3 عامل عبارت اند از:

  •  ارزش کالا
  • تعرفه گمرکی که باید اعمال شود
  • مبدا کالا

داشتن یک مجموعه استاندارد از قوانین برای تعیین ارزش این کالاها به دلایل مختلف از اهمیت بالایی برخوردار است.

عوارض گمرکی و مالیات بر ارزش افزوده به عنوان درصدی از ارزش کالاها محاسبه می شوند. اپراتورهای اقتصادی و مقامات گمرکی باید قوانین روشنی در مورد نحوه انجام این مالیات ها داشته باشند.

داشتن یک استاندارد اندازه گیری توافق شده و دقیق برای مقاصد زیر اهمیت دارد:

  • تجزیه و تحلیل سیاست های اقتصادی و تجاری
  • استفاده از اقدامات سیاست تجاری
  • جمع آوری مناسب عوارض و مالیات های وارداتی
  • آمار واردات و صادرات

ارزش کالاهای وارداتی نیز یکی از سه عنصر مالیات است که مبنای ارزیابی بدهی گمرک قرار می گیرند، که یک اصطلاح فنی برای میزان کارمزدی است که باید پرداخت شود، سایر موارد مانند؛ کالاها و تعرفه گمرکی منشاء آن هستند.

پس از تعیین ارزش کالاها، می توان عوارض گمرکی را محاسبه کرد. که شما عزیزان می توانید این کار را با استفاده از فرم های محاسبه آنلاین حقوق و عوارض گمرکی این مجموعه به دقت و در کوتاه ترین زمان ممکن انجام دهید.

مالیات فاکتور موثر بر محاسبه آنلاین حقوق و عوارض گمرکی

مالیات فاکتور موثر بر محاسبه آنلاین حقوق و عوارض گمرکی

نحوه محاسبه حقوق و عوارض گمرکی

مقامات گمرکی مسئولیت وصول هرگونه عوارض و مالیات بر کالاهایی را که از داخل و خارج از کشور وارد می شوند، دارند.

بسیاری از بازرگانان برای محاسبه عوارض گمرکی و مالیات بر ارزش افزوده همیشه این سوال در ذهنشان وجود دارد که تفاوت این 2 فاکتور چیست و چگونه می توان آنها را محاسبه کرد؟

برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که عوارض گمرکی برای محافظت از صنایع محلی در برابر رقابت خارجی و ایجاد درآمد تعیین می شود.

اما مالیات، یا مالیات بر ارزش افزوده، هزینه ملی است که بر روی محصولات خریداری شده قرار می گیرد که شما معمولاً باید این مبلغ را قبل از رها شدن کالاهای خود از گمرک پرداخت کنید.

شرکت مخابراتی شما ممکن است بتواند از طرف شما مبلغی را پرداخت کند تا اطمینان حاصل شود که کالای شما به سرعت آزاد می شود و این هزینه ها را بعداً به شما ارائه می دهند. میزان حقوق، عوارض گمرکی و مالیات بر ارزش افزوده معمولاً بر اساس 3 عامل کد HS، توافق نامه ارزش و تجارت بین کشورها و ملل مختلف بنا شده اند.

مالیات بر ارزش افزوده

مالیات بر ارزش افزوده

 

فرمول محاسبه حقوق و عوارض گمرکی

جمع کل مبلغی که شما باید به گمرک پرداخت کنید از فرمول زیر محاسبه می شود:

حقوق گمرکی + مالیات +عوارض = جمع مبلغ های قابل پرداخت به گمرک

 

محاسبه حقوق گمرکی:

در مرحله اول، باید نرخ درصد حقوق گمرکی مربوط به کالایی که ارسال می کنید را دریابید.

با وارد کردن کد HS می توانید نرخ درصد عوارض را در وب سایت دولتی کشور که در آن ارسال دارید، پیدا کنید. به عنوان مثال  اگر هواپیمای بدون سرنشین را به انگلستان ارسال می کنید، نرخ درصد عوارض 0٪ است.

برای محاسبه حقوق گمرکی؛ ارزش ، حمل و نقل ، بیمه و هزینه های اضافی را اضافه می کنید. سپس مقدار کل را در نرخ درصد عوارض ضرب کنید. برخی از کشورها از روشهای مختلف محاسبه استفاده می کنند، بنابراین به یاد داشته باشید که این موضوع را در وب سایت دولت کشور موردنظر یا با شرکت مخابراتی خود بررسی کنید.

محاسبه مالیات:

ابتدا باید نرخ مالیات را پیدا کنید، این بستگی به کشوری دارد که به آن سفر می کنید. در مورد حمل و نقل پهپاد، 20٪ است زیرا شما به انگلستان حمل می کنید.

برای محاسبه مالیات یا مالیات بر ارزش افزوده؛ ارزش، حمل و نقل، بیمه، هزینه های اضافی و عوارض را اضافه می کنید. سپس مبلغ کل را در نرخ مالیات کشوری که به آن ارسال می کنید ضرب کنید.

محاسبه عوارض:

برای محاسبه عوارض ابتدا باید ارزش گمرکی کالا را از طریق  ضرب مبلغ ارزی کالا در نرخ ارزی که از سوی گمرک اعلام می شود و جمع عدد به دست آمده با هزینه بیمه به دست آورید.

سپس ارزش گمرکی کالا را در حقوق گمرکی ضرب کنید.

عوارض در محاسبه آنلاین حقوق و عوارض گمرکی

عوارض در محاسبه آنلاین حقوق و عوارض گمرکی

درخواست محاسبه انلاین حقوق و عوارض گمرکی

برای ثبت درخواست محاسبه آنلاین حقوق و عوارض گمرکی تنها کافیست که به این وب سایت مراجعه کرده و اطلاعات کالای خود را در فرم مربوطه وارد نمایید تا الگوریتم های موجود بعد از مدت زمان کوتاهی تعرفه حقوق و عوارض گمرکی را به شما ارائه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست