به طور کلی باید بدانید خدمات ثبت سفارش کالا در حال حاضر توسط شرکت های مختلفی ارائه شده که افراد برای صادرات و واردات کالا می ‌توانند از این خدمات استفاده کنند. توجه داشته باشید در امور گمرکی یکی از مهمترین موارد در مراحل ترخیص کالا ، دریافت مجوز ثبت سفارش کالا می باشد.

خدمات ثبت سفارش کالا

با توجه به اینکه فعالیت های واردات و صادرات کالا نیاز به رعایت قوانین و مقررات دارد در حال حاضر بسیاری از شرکت ها شما را در این زمینه یاری می ‌کنند.

یکی از خدمات ارائه شده در این شرکت ها در خصوص خدمات ثبت سفارش کالا می باشد که شما می توانید به راحتی در سامانه جامع تجارت ثبت نام کرده و اقدام به ترخیص کالا کنید.

به طور کلی می‌ توان گفت ثبت سفارش کالا نوعی مجوز جهت واردات کالاهای خارجی است که باید در سامانه وزارت بازرگانی یا سامانه جامع تجارت ثبت گردد. اولین مرحله برای شروع این پروسه، دریافت پیش فاکتور از فروشنده و ثبت سفارش کالا می باشد؛ این مجوز باید توسط سازمان توسعه تجارت صادر شود که بر روی آن شماره ۸ رقمی که مرتبط با مجوز است به همراه تاریخ مجوز ثبت و تاریخ پروفرما ارائه می شود.

خدمات ثبت سفارش کالا

خدمات ثبت سفارش کالا

مجوز ثبت سفارش کالا

همانطور که گفته شد اولین مرحله برای ترخیص کالا از گمرک دریافت مجوز ثبت سفارش کالا می باشد. این مجوز همانطور که می دانید باید قبل از ورود کالا به گمرک صادر شده و در زمانی که خریدار هنوز پیش فاکتور را تایید نکرده است باید این مجوز اخذ گردد و در صورت صادر نشدن مجوز وارد کننده دچار زیان می شود.

در این بین باید بدانید طبق ماده ۸ قانون صادرات و واردات، وارد کننده کالاهای مختلف چه دولتی و چه غیر دولتی برای اینکه اقدام به دریافت خدمات ثبت سفارش کالا نمایید باید حضوری به وزارت صنعت معدن و تجارت مراجعه کنند.

اما دقت داشته باشید بعضی از کالاها استثنا داشته و نیاز به ثبت سفارش و اخذ مجوز ورود از وزارت بازرگانی ندارد که یکی از این موارد کالاهای مورد نیاز برای خانوارهای مرزنشین است. همچنین کالاهای خاص نظامی که مورد تایید وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح باشد و کالاهای خاص سازمان انرژی اتمی نیز نیاز به این مجوز ندارد. کالاهای وارداتی از طریق پست و کالاهایی که به همراه مسافران ورودی مسافران ایرانی و غیر ایرانی می باشد نیز نیاز به پرداخت امور گمرکی ندارد.

خدمات ثبت سفارش کالا

خدمات ثبت سفارش کالا

تکمیل اوراق در خدمات ثبت سفارش کالا

همانطور که گفته شد در حال حاضر خدمات ثبت سفارش کالا توسط بسیاری از شرکت ‌ها انجام می‌ گیرد. یکی از خدمات ارائه شده در این شرکت ها ثبت سفارش است. توجه داشته باشید لازم است در حال حاضر تمامی واردکنندگان و صادرکنندگان کالا قوانین و مقررات بین المللی آشنایی کافی داشته تا بتوانند بدون مشکل امور خود را انجام دهند.

ترخیص کالا از گمرک پروسه پیچیده خواهد بود و نیاز است بازرگانان جهت این امر از افراد با تجربه کمک بگیرند. اگر چه تکمیل کردن اوراق ثبت سفارش یکی از خدمات ثبت سفارش کالا در شرکت های مختلف می باشد اما طبیعتا لازم است شما هم در این خصوص اطلاعاتی داشته باشید.

به طوری که باید بدانید تمامی سوالات اوراق درخواست، لازم است به صورت خوانا و دقیق تایپ شده و اگر خط خوردگی داشته باشد و یا ناقص باشد رد خواهد شد.

در اولین مرحله باید مشخصات متقاضی طبق مندرجات کارت بازرگانی تکمیل شود. همچنین مشخصات فروشنده نیز باید متناسب با مندرجات پروفرما درج گردد. شرایط قرارداد که مورد نظر خریدار و فروشنده می باشد و در پروفرم درج شده است باید مشخص شود محل ترخیص از مشخصات کالا و مشخصات حمل از دیگر گزینه های مهم در اوراق ثبت سفارش می باشد که باید به درستی تکمیل شود.

خدمات ثبت سفارش کالا

خدمات ثبت سفارش کالا

مدارک مورد نیاز برای ثبت سفارش کالا

علاوه بر آنچه بیان شد لازم است بدانید برای دریافت خدمات ثبت سفارش کالا نیاز به ارائه اسنادی می ‌باشد.

به طوری که جهت پر کردن اوراق ثبت سفارش نیاز به مشخصات کامل فروشنده از جمله نشانی، شماره تلفن و فکس و همچنین مشخصات کامل خریدار می باشد. از طرفی باید تاریخ صدور پیش فاکتور و تاریخ اعتبار آن نیز ذکر شود. اطلاعات دقیق کالا از جمله نوع بسته بندی، کد تعرفه گمرکی کالا، وزن، مقدار، واحد قیمت کالا و مواردی اینچنین برای ثبت سفارش نیاز است. از طرفی محل بارگیری و تخلیه و نام کشور ذینفع و کشور تولید کننده کالا نیز باید ثبت شود.

خدمات ثبت سفارش کالا

خدمات ثبت سفارش کالا

اعتبار ثبت سفارش کالا

در خصوص خدمات ثبت سفارش کالا نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه کنید مدت زمان اعتبار می باشد به طوری که می‌ توان گفت زمان اعتبار ثبت سفارش شش ماه بوده و لازم است تاجران برای ترخیص کالا در طی این مدت کارهای خود را انجام دهند.

اما اگر افراد نتوانستند در این زمان کارهای ترخیص و ارسال کالا را انجام دهند می‌ توانند با پرداخت کارمزد و رعایت کردن مقررات این مدت زمان را تمدید کنند و در صورتی که مدارک مورد نظر برای درج سفارش وجود داشته باشد تا ۲۴ ماه قابلیت افزایش این اعتبار به وجود می آید.

علاوه بر این باید بدانید امکان ابطال ثبت سفارش نیز وجود داشته که برای این امر لازم است مدارکی چون درخواست متقاضی جهت ابطال ثبت سفارش و ارائه اصل اوراق ثبت سفارش و پروفرما ارائه گردد.

خدمات ثبت سفارش کالا

خدمات ثبت سفارش کالا

روش های مختلف برای واردات کالا

توجه داشته باشید در خدمات ثبت سفارش کالا روش های مختلفی جهت واردات کالا وجود داشته به طوری که در روش اول شما می توانید واردات را به صورت بدون انتقال ارز از محل سرمایه گذاری خارجی انجام دهید. همچنین واردات کالا از محل سهمیه های ارزی امکان پذیر است.

واردات در مقابل صادرات به کشورهای آفریقا و آسیای میانه نیز امکان پذیر است که برای این امر لازم است نام صادر کننده این واردات انجام گیرد و یا این سهم را به فرد دیگری واگذار شود که باید از طریق دفاتر اسناد رسمی انجام شود.

واردات در مقابل صادرات به نام شخص صادر کننده نیز امکان پذیر بوده که این امر غیر قابل واگذاری است و البته از مبدا کلیه کشورها امکان پذیر می باشد.

واردات به صورت بدون انتقال ارز از محل مصوبات کمیسیون چهار نفره که در دفتر ثبت سفارشات مستقر هستند نیز امکان پذیر می باشد و موارد دیگری نیز وجود دارد که برای اطلاع از آن می توانید از شرکت های ارائه دهنده خدمات ثبت سفارش کالا کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست